Богдан Боцев е с най-много преференции в БСП, Димитър Гамишев също има шанс да стане депутат

Преференциалното гласуване не е любимо на партиите, но пък е показател за персоналната подкрепа  и за стойността на личностите, които се включват в политиката. Вече е ясно кой колко преференции спечели в извънредните парламентарни избори. Най-сериозно преференциите се отразиха в листата на ГЕРБ, в която лидерите бяха изместени от нови лица. Сред прогнозите е и вариант за изтегляне напред на кандидата на ГЕРБ от Гоце Делчев Димитър Гамишев, с уговорката, че Цветан Цветанов избере мандат от Велико Търново, а двамата с най-много преференции в листата – Александър Манолев и Стефан Апостолов бъдат изтеглени в изпълнителната власт като министър на туризма и зам. министър на спорта. Това ще е вариант младият лидер на ГЕРБ в Гоце Делчев да попадне в петицата и да застане зад депутатската банка.

ВИЖТЕ КОЙ КАНДИДАТ ДЕПУТАТ ОТ РЕГИОНА НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ КОЛКО ПРЕФЕРЕНЦИИ СПЕЧЕЛИ

1 МИР Благоевград

 

  1. ПП“Движение за равноправен обществен модел“ (ДРОМ) – 116 ГЛАСА
  2. Младен Людмилов Петров
  3. Юлия Радославова Илиева
  4. Димчо Серьожов Димитров
  5. Андрей Маринов Славов

 

  1. ПП “Движение за радикална промяна Българска пролет“ – 233 ГЛАСА
  2. Кирил Пецев Пецев
  3. Борис Тодоров Колев
  4. Ваньо Любенов Костов
  5. Иван Мирчев Атанасов

 

3.ПП “Движение напред България“ – 236 ГЛАСА

1 Зорница Атанасова Тодорова

2 Лили Борисова Грънчарова

3 Райна Иванова Прошина

4 Страхил Борисов Богоев

5 Стойко Емилов Найденов

 

4.КП „Нова Република“ – 1388 ГЛАСА

1 Трайчо Димитров Трайков

2 Калоян Томов Ханджийски

3 Спас Георгиев Тетимов – 240 преференции

4 Иван Йорданов Димитров

5 Виктория Константинова Каракостова – Нешева

6 Борис Богданов Джолев

7 Елена Димитрова Димитрова

8 Ерхан Сейди Шериф

9 Катя Аврамова Симеонова – Гошева

10 Любомир Борисов Лазаров

 

  1. КП „КОАЛИЦИЯ НА НЕДОВОЛНИТЕ ( БСД- Евролевица, Българска социалдемократическа партия, Християн-Социален Съюз)“ – 182 ГЛАСА

1.Емил Емилов Атанасов

  1. Дацо Димитров Дацов

3.Йордан Захариев Чипев

  1. Цветомир Стоянов Цветков
  2. Георги Владимиров Костадинов
  3. Стефан Василев Урумов
  4. Йордана Райчева Тодорова
  5. Тодор Боянов Славчев
  6. Борислав Христов Атанасов
  7. Иван Сергеев Сергеев

 

6.ПП „ВОЛЯ“ – 2360 ГЛАСА

1 Теменуга Пенчева Върбанова

2 Иван Стефанов Стефанов

3 Веселин Станков Великов

4 Деница Любомирова Нешева

5 Максим Митков Митков

6 Елена Владимирова Ангелинина

7 Атанас Георгиев Пешев

8 Деян Веселинов Великов

9 Кирил Върбанов Лозанов

10 Красимира Василева Първева

11 Петър Живков Петров

 

  1. ПП „Български демократичен център“ – БДЦ – 171 ГЛАСА

Мария Руменова Глушкова

 

  1. Коалиция „АБВ – Движение 21” – 10212 ГЛАСА
  2. Владимир Красимиров Елезов
  3. Антоанета Антонова Баракова
  4. Петър Захариев Москов – 135 преференции
  5. Велко Стефанов Великов
  6. Мария Атанасова Кондова
  7. Иво Станчев Ташев
  8. Валери Тодоров Байрактарски
  9. Владислав Гълъбов Качериев – 492 преференции
  10. Валери Василев Ашминов
  11. Георги Асенов Костов
  12. Димитър Андреев Димитров
  13. Мустафа Мехмед Кьос
  14. Росица Ангелова Пашалиева
  15. Емил Славчов Георгиев
  16. Радослав Георгиев Христов

 

  1. ПП “Движение за права и свободи – ДПС“ – 10 212 ГЛАСА
  2. Делян Славчев Пеевски – 431 преференции
  3. Елхан Мехмедов Кълков – 4088 преференции
  4. Сабрие Тайфи Сапунджиева
  5. Джалил Селим Бошнак – 1015 преференции
  6. Ибраим Ибраимов Зайденов
  7. Ружди Ибрахим Мазъл
  8. Мехмед Касъм Вакльов
  9. Бекир Сабри Бекир
  10. Али Алиев Авдиков – 202 преференции
  11. Фатма Идриз Мезин
  12. Реджеп Бакия Черкез
  13. Орхан Алилов Гавазов
  14. Нефиз Ибрахим Туталъ
  15. Искрен Албенов Шишков

 

  1. Kоалиция „БСП за БЪЛГАРИЯ” – 14678 ГЛАСА
  2. Тома Томов
  3. Николай Кръстев Бошкилов
  4. Богдан Емилов Боцев – 5238 преференции
  5. Ивайло Георгиев Бакърджиев
  6. Йорданка Георгиева Атанасова
  7. Николай Иванов Дундалов
  8. Костадин Иванов Дурчов
  9. Петър Олег Петров
  10. Снежана Любенова Стоянова
  11. Гергана Йорданова Бечванова – Янчева
  12. Валентин Анастасов Стойков
  13. Георги Иванов Алексиев
  14. Елина Борисова Кумбарова
  15. Валери Крумов Миленков
  16. Ваня Георгиева Маникатева
  17. Бойко Добромиров Юзекчиев
  18. Борислав Борисов Михайлов
  19. Юсуф Ибрахимов Чаушев
  20. Антон Викторов Асиски
  21. Васил Иванов Новоселски
  22. Мартин Георгиев Бориков
  23. Борис Андонов Цомпов

 

  1. ПП „ГЕРБ“ – 15 999 ГЛАСА
  2. Цветан Генчев Цветанов

2.Даниела Владимирова Савеклиева

  1. Александър Иванов Мацурев
  2. Бисер Николов Михайлов
  3. Александър Димитров Манолев
  4. Георги Запрев Динев
  5. Димитър Николов Гамишев – 3534 преференции
  6. Емил Серафимов Тончев
  7. Венцислав Димитров Хросинков
  8. Пламен Калоянов Поюков – 1731 преференции
  9. Адриана Стефанова Мелниклийска
  10. Иванка Николова Харизанова – 210 преференции
  11. Ирен Димитрова Арнаудова
  12. Лазар Тодоров Папазов – 816 преференции
  13. Вили Валериева Вучева
  14. Кирил Любенов Укев
  15. Анастасия Борисова Попова
  16. Красимир Атанасов Чакъров
  17. Ваня Кирилова Гатдерова
  18. Юрий Тодоров Воев
  19. Кирил Стоянов Стамболиев
  20. Стефан Апостолов Апостолов

 

12.ПП „Партия на Зелените „

1.Цветозар Димитров Балабанов

2 Десислава Георгиева Кирова

3.Янка Костова Шейтанска

4.Росица Миленова Пирнарева

5.Павел Антонов Докузов

6.Анка Димитрова Гърменова

7.Методи Стоянов Топалски

 

13.КП „Обединение ДОСТ“ – 1849 ГЛАСА

1 Хюсеин Хасан Хафъзов

2 Мехмед Мехмед Хаджи

3 Наазим Наазимов Мусанков – 358 преференции

4 Адем Сайди Зърбаш – 650 преференции

5 Мехмед Сабри Газинов

6 Мехмедалия Сабриов Удев

7 Нурвед Рамушева Ел Хусеин

8 Ахмед Ахмедов Вранчев

9 Юсеин Мустафа Каран

10 Владимир Минков Караилиев

11 Мехмед Муртазов Клечов

12 Фикрет Хюсеинов Байрямов

 

  1. ПП „Възраждане „

1.Симеон Славейков Костадинов

  1. Владимир Чавдаров Симеонов

 

16.КП „Движение Да България“ – 1221

1. Веселин Йорданов Калановски

2. Александър Динов Кьосев

3. Наталия Петрова Димитрова – Попова

4. Александър Пламенов Кръстев

5. Андрей Николаев Ковачев

6. Иван Ангелов Иванов  – 23

7. Красимир Стефанов Спириев

8. Янко Василев Неделчев

17.Коалиция “ Обединени патриоти – НФСБ, АТАКА и ВМРО “ – 7761 ГЛАСА

1.Атанас Славчев Стоянов

2.Петко Илиев Събев

3.Илиан Сашов Тодоров

4.Стоян Радков Божино

5.Илия Спасов Янев

6.Георги Борисов Ковачки

7.Георги Ванчев Васев

8.Георги Василев Цветанов

9.Николай Георгиев Щерев

10.Теодора Кирилова Мичев

11. Васил Димитров Христов

 

  1. КП “КОЙ – Българската левица и Зелена партия“ – 64 ГЛАСА

1.Иван Герасимов Петрински

2.Атанас Тодоров Манушкин

3.Татяна Панайотова Ваклинова

  1. Димитринка Йорданова Томова
  2. Димитрина Траянова Боева

 

19.ПП “Национална Републиканска Партия“ – 78 ГЛАСА БЕЗ ПРЕФЕРЕНЦИИ

1 Коста Бонев Костов

2 Иво Иванов Ангелов

 

  1. ПП „БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ОБЕДИНЕНИЕ “ – 110 ГЛАСА БЕЗ ПРЕФЕРЕНЦИИ

1.Владимир Николов Живков

2.Тинка Василева Цуцуманова

3.Милен Стоянов Киранчев

4.Цветанка Борисова Коева

5.Владимир Миланов Георгиев

6.Теодор Николаев Георгиев

7.Христо Николов Бачев

 

  1. Реформаторски блок – Глас народен – 1547 ГЛАСА БЕЗ ПРЕФЕРЕНЦИИ

1.Димитър Андреев Делчев

2.Вельо Атанасов Илиев

3.Анна Кирилова Бистричка

4.Ивайло Томов Христов

5.Катерина Стоянова Влахова – 213 ПРЕФЕРЕНЦИИ

6.Андрей Костадинов Радонов – 111 ПРЕФЕРЕНЦИИ

7.Стоян Николов Стоянов

8.Гергана Николаева Петкова

9.Костадин Стоянов Стоянов

10.Георги Лазаров Колчагов

Мариян Кирилов Трунгов

Елена Венциславова Елчина

Василка Атанасова Драчева

Иван Костадинов Докторов

Петков Митев Цонев

 

By hronika

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *