Тежка катастрофа стана днес следобед на разклона за село Мосомище край гр. Гоце Делчев. Два леки автомобила, единият от които е „Фолксваген“, са се сблъскали челно. При силния удар едната кола се е забила в крайпътната мантинела. По предварителна информация произшествието е причинено заради отнето предимство. Преминаването по участъка, който е и част от международния път за Гърция, вече е възстановено. Причината е неспазена дистанция, съобщиха от полицията.
24-годишната Анелия Павлова от Гоце Делчев, която управлявала лек автомобил „Фолксваген Голф“, се ударила в задната част на спиращия пред нея лек автомобил „Опел Вектра“ с водач 27-годишния Марин Герчев, също от Гоце Делчев. Вследствие на инцидента опелът отскочил и ударил отзад друг лек автомобил „Форд Фокус“, управляван от 39-годишна жена от същия град, който в този момент се престроил за движение към село Мусомища. По автомобилите са нанесени значителни материални щети.
Снощи около 23.35 часа на ул. „Драма“ в гр. Гоце Делчев дежурните полицаи от РУ – Гоце Делчев са засекли 51-годишен мъж да управлява лекия си автомобил „Опел Вектра“ в нетрезво състояние. Направената на място проба за наличие на алкохол отчела 1,32 промила в издишания от водача въздух. Срещу пияния шофьор е образувано бързо производство за извършено престъпление по чл. 343Б, ал.1 от НК. Нарушителя го очаква глоба и отнемане на шофьорската книжка за няколко месеца.
16 –годишен ученик от с. Господинци е спрян за проверка на улица „Момини кули“ в Гоце Делчев. При обиска у него са намерени 0,4 грама канабис. Лицето е задържано за 24 часа в полицията. По случая е образувано досъдебно производство.