Още един СТЕМ център беше открит днес в град Гоце Делчев. Първо основно училище „Св. Св, Кирил и Методий“ не случайно избра Деня на християнското семейство за да покани специални гости, пред които децата с голямо желание и старание показаха, колко забавно и полезно ще прилагат своите умения и знания по физика, математика, химия и биология в новите, модерно оборудвани зали на СТЕМ центъра. Сред гостите бяха началникът на РУО-Благоевград Ивайло Златанов, заместник кметът на община Гоце Делчев Саид Иброш, доскорошният евродепутат и настояющ съветник на премиера Асим Адемов, които заедно с директора на училището Людмила Дерменджиева прерязаха лентата на новата придобивка. Те, директори на учебните заведения в общината и родители с нескрит интерес видяха демонстрациите на децата и дори се включиха в експериментите в залата по роботика.


