Петър Попов е лауреат на Националната олимпиада по физика.
Ученикът от ПМГ „Яне Сандански“ в град Гоце Делчев Петър Попов постигна изключителен успех, като завоюва оценка 6.00 и заслужено получи звание „Лауреат на Националната олимпиада по физика“, провела се в град Казанлък.
Този успех е резултат от неуморен труд, постоянство и страст към науката. Петър е пример за вдъхновение и мотивация за всички свои съученици и учители, коментираха с гордост от училището, в което учи лауреатът. Физиката и точните науки явно са на голяма почит в семейството на Петър. През 2018 година брат му – Иван Попов стана втори в света на олимпиада по астрономия.

By hronika