Слънцето се усмихва между облаците тези дни, но температурите скоро ще паднат устойчиво и е време да извадиш зимните дрехи, ако още не си.

А какво правиш с дрехите, които вече не носиш?

Изхвърлени с общия битов боклук, текстилните продукти отиват в депата, където някои от тях се разграждат стотици години, отделяйки вредни химикали и микропластмаса в почвата.

Знаеш ли, че всъщност много облекла, обувки и текстилни продукти могат да се използват повторно или да бъдат рециклирани?

С малки и лесни стъпки можеш да направиш голяма промяна към по-добро:

изхвърляй текстилните отпадъци в белите контейнери. В гр. Гоце Делчев имаме 2 – на ул. “Дунав”, пред бл. 16 и в локалното платно на ул. Иларион Макариополски, до бл. 3А;

използвай повторно за парцали;

дари или подари тези, които са в добро състояние и стават за употреба.

Научи повече как да пазиш природата и да намалиш таксата си смет на https://green.gotsedelchev.bg

By hronika